Válasszon nyelvet!

MagyarDeutsch
A leány röplabda csapat újabb érme!
2016. október 19. szerda, 12:56
Október 15-én, szombaton a lányok részt vettek az immáron hagyományosnak mondható Szent László Lány Röplabda Kupán, Kőbányán a Szent László Gimnáziumban.
A versenyre hat csapat nevezett, amelyeket a szervezők két csoportba sorsoltak. A csoport körmérkőzéseket követően keresztjáték következett. Csapatunk a bronzéremért küzdhetett végül, amelyet magabiztos játékkal el is hozott!

Szirrmai József, edző

A képre kattintva további fotók tekinthetők meg...

Hopp Márton nyári nyerőszezonja evezésben!
2016. október 05. szerda, 12:34

Hopp Márton 11.AC osztályos tanulónk idén nyáron komoly eredményeket ért el evezésben, amire igazán büszkék lehetünk.

Az első nyári versenyén, ami a július 7-10-e között megrendezett Ifjúsági Európa Bajnokság volt Trakaiban, Litvániában, az ifjúsági nyolcasok közözz ért el társaival 7. helyezést. Az ezután megrendezett Országos Bajnokságon július 21-24.-én a férfi ifjúsági kormányos nélküli kettesben 1. helyezést, férfi ifjúsági kormányos négyesben szintén 1. helyezést, férfi ifjúsági négypár kategóriában ismét 1. helyezést, férfi ifjúsági nyolcas kategóriában pedig 3., ezen felül felnőtt nyolcasban 4. helyezést ért el. De ezzel még közel sem volt vége a nyárnak mivel jött a Coupe de la Jeunesse július 30-31.-én, Poznanban (Lengyelország), ami a világ egyik legrangosabb ifjúsági versenye a Világbajnokság után. A kétnapos versenyen, a döntőket mind a két nap megrendezik. Az első nap 3. helyen végzett és második nap az érem még csillogóbb lett a gyönyörű 2. hellyel.

Marci, szeretettel gratulálunk, továbbra is ilyen szép eredményeket és sikeres tanévet kívánunk!

DNG-s országos bajnok evezőspáros
2016. október 02. vasárnap, 19:40

Iskolánk diákjai, Weller Botond és László Péter, a 2016.09.24 - 2016.09.25-én rendezett evezős országos diákolimpián párosban magabiztosan döntőbe jutottak, majd azt hatalmas előnnyel megnyerve, iskolánkat képviselve országos bajnokok lettek.

Nagyon büszkék vagyunk Rátok! További kiemelkedő sport és tanulmányi sikereket kívánunk nektek, valamint edzőiteknek is gratulálunk!

Sáry József testnevelő tanár

Ahol a röpis lányok elindulnak...: Aranyérem a Szent László Leány Röplabda Kupán
2016. június 07. kedd, 12:48

Május 28-án a DNG leány röplabda csapata részt vett egy meghívásos tornán a Szent László Gimnáziumban.

A tornán öt csapat indult. A versenykiírás szerint minden csapat két szettet játszott az ellenfelekkel körmérkőzéses rendszerben. A tornán az a csapat diadalmaskodott, amely a legtöbb szettet nyerte. Szett-egyenlőség esetén a kevesebb pontot vesztő csapat végzett volna az első helyen. Nem kellett számolgatni a kis pontokat: A Lányok 100%-os teljesítménnyel, kitűnő játékkal nyerték az aranyérmet!

2016. március 31. csütörtök, 10:22
2016 márciusában ismét iskolánk rendezte a kerületi iskolák röplabda bajnokságát, vegyes csapatok (3 fiú és 3 leány) részvételéve. 6 iskolából, 9 csapat nevezett.
A csapatokat két csoportba osztottuk. A  17-i parázs csoportmeccsek után mindkét csoportban a DNG csapatai végeztek az első helyen. A DNG II. csapata a legnagyobb riválist, a KLG-t, is sziporkázó, meggyőző játékkal verte.
Így pénteken, a versenykiírásnak megfelelően, bronzmérkőzést a KLG és a Közgazdasági Gimnázium csapatai vívták ( az utóbbi győzőtt), az aranyéremért folyó döntőt a DNG-csapatai vívták egymás ellen. Színvonalas, kitűnő mérkőzésena DNG II. aranyérmes, a DNG I. ezüstérmes lett!

Gálóczy Bálint

Szívből gratulálunk a csapatoknak és edzőjüknek, Szirmai József tanár úrnak! Büszkék vagyunk rátok!

A képre kattintva továbbo fotók tekinthetők meg...

Kerületi bajnok a DNG kosárlabda csapata!
2016. február 25. csütörtök, 12:12

2016.02.26-án (kedden), az Eötvös Loránd Szakközépiskola szervezésében került sor a kerületi kosárlabda bajnokság alapfordulóira, melyből iskolánk csapata bejutott a másnapi döntőbe.

A csapatoknak két leány és három fiú játékossal kellett játszaniuk. Az iskolánkat képviselő tanulók okos, magas színvonalú, és nem utolsó sorban sportszerű játékkal sikerült a döntőben az igen nehéz ellenfélnek bizonyuló Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola, Gimnázium és Sportiskolát legyőznie. Ezzel a teljesítménnyel minden meccset megnyerve, veretlenül vehettük át a torna végén az iskolánknak járó oklevelet és a játékosoknak járó aranyérmet.

A bajnokcsapat tagjai: Strausz Lili, Bánóczki Tímea, Rétsághy Anna, Fakli Fanni, Wilson Emma, Takács Dániel, Muntean Krisztián, Kiss Máté.

Iskolánk minden diákja, tanára és dolgozója nevében gratulálunk Nektek! Nagyon büszkék vagyunk Rátok!

Külön szeretném megköszönni az Eötvös Szakközépiskola testnevelő tanárainak és vezetőinek szervező munkáját, valamint DNG-s testnevelő kollégáimnak a testnevelés órán nyújtott magas színvonalú kosárlabda képzést, mert színvonalas mindennapi munkájuk nélkül nem az történt volna a pályán, amit én szerettem volna, és nem lehettünk volna bajnokok!

Budapest, 2016. február 25.                                                                      Sáry József testnevelő tanár

DNG-Erfolge am GJU-Fußballturnier 2016
2016. február 02. kedd, 10:12
Vom 29. bis zum 31. Januar 2016 wurde das traditionelle - bereits zum 24. Mal veranstaltete - Hallenfußballturnier der Gemeinschaft Junger Ungarndeutscher in Harast organisiert.
An dem Turnier haben insgesamt 16 männliche und 4 weibliche Mannschaften teilgenommen.
Eine große Freude hat uns bereitet, dass sehr viele Jugendliche aus unserem Gymnasium anwesend waren.
Unsere Schüler: namens Attila Mekker, Ákos Ürögi, Antal Schuszte​r, Márton Makai haben das Team der neu gegründeten GJU Budapest vertreten. Sie waren mit Hartian, Ofala und Nadasch in einer Gruppe zusammen, und waren wahrscheinlich die größte Überraschung des Turniers. Sie sind auf dem ersten Platz weitergekommen und haben nach dem Sieg mit Schomberg bzw. nach der Niederlage (für das Finale) mit Sende den wunderbaren 4. Platz belegt.
Unser Mädchenteam: das FC Lali - mit den Mitgliedern Dorottya Bach, Betti Bohácsi, Orsolya Csapp, Gréta Kun, Gyöngyi Paál , Schenk Zsófi, Krisztina Solymos, Anna Török - hat keine Überraschung mehr bereitet. Als Titelträgerinnen des vorigen Jahres - nach 4 Siegen mit Harast, Wemend und GJU PINK - haben sie erneut das Turnier gewonnen. Die sehr talentierte Gréta Kun wurde dieses Jahr wieder zur "Torkönigin" gewählt. Wir bedanken uns bei Herrn Kertész, der das Team trainiert und begleitet hat.
Das GJU Turnier endete mit dem hervorragenden Faschingsball in Harast, wo auch viele gegenwärtige und ehemalige DNG Schüler dabei waren.

Wir gratulieren recht herzlich für alle DNG-ler, die sich als GJU-ler für unseren guten Ruf eingesetzt haben!

DNG-s lány karate aranya a Diákolimpián!
2015. november 13. péntek, 12:39

A 2015. november 7-én megrendezésre került XX. WKF Karate Diákolimpián Végh Dorina, a 9NC osztály tanulója aranyérmet szerzett küzdelemben, kadet korosztályban, +54 kg kategóriában!

Dorinának szeretettel gratulálunk a fantasztikus eredményhez és további sikereket kívánunk!

A röplabdás lányok újabb érme!
2015. november 05. csütörtök, 15:13
Október 14-én iskolánk leány röplabda csapata részt vett egy rangos röpiversenyen, a Dél-Pesti Regionális Meghívásos Röplabda Tornán.
Külön megtiszteltetés volt, hogy immár hagyományosan ott lehettünk. A lányok egyetlen nagyon szoros vereség mellett minden mérkőzésüket megnyerték, így bronzérmesek lettek.

2015. október 20. kedd, 08:57

Woog Arnold, 9.B osztályos tanuló, a szlovéniai Koperben rendezett Karate Világbajnokságon "Kumite"-ben 1. helyezést ért el (Kadett - 80 kg, a döntőben 3:1 arányban, 1 vasarival és 1 iponnal), "Kata"-ban pedig világbajnoki 2. helyezett lett.

Arnoldnak szeretettel gratulálunk a fantasztikus sikerhez, további eredményes szereplést kívánunk!