Címlap Eredmények Versenyek Sport Ha a 10.AC tanulói hajóba szállnak…
Ha a 10.AC tanulói hajóba szállnak…
2015. augusztus 26. szerda, 09:17

A 10.AC osztály két tanulója számára evezésben és kajak sportágakban nagy kihívásokat tartogatott a nyár.

Nagy Márk a budapesti 200m-es kajakváltóban második, 500m-en harmadik, 1000m-en pedig negyedik helyezést ért el.
Három héttel később az országos bajnokságon 200m-es kajakváltóban országos bajnok lett. 500 méteren a 6., 1000 méteren az 5. helyen végzett.
Márknak szívből gratulálunk és további sikereket kívánunk!

Hopp Márton nyolcasban a budapesti országos evezős bajnokságon országos bajnok lett. Győzelmük értékét emeli, hogy a válogatott nyolcast egy egész hajóval hagyták maguk mögött.
10 nappal később az országos bajnokságon kormányos kettesben második helyezést ért el. Fél méterrel csúsztak le az aranyról. „Életem legjobb futama volt.”- nyilatkozta Marci. Másnap a kormányos négyesben 20 másodperces fölénnyel győztek!  Marci szerint könnyű futam volt.
Szombaton nyolcasban a legjobb helyért küzdöttek, de három másodperccel kikaptak. Újabb ezüstérem… Egy átlagos evezős ezekkel a kiváló eredményekkel 16 évesen nagyon elégedett lenne, nem így Marci…
A legfontosabb nemzetközi verseny Marci és csapata számára a Coupe de la Jeunesse volt: ez egy 12 ország (Nagy-Britannia, Franciaország, Svájc, Olaszország, Írország, Belgium, Hollandia, Lengyelország, Spanyolország, Ausztria, Portugália és Magyarország) részvételével zajló nemzetközi verseny. A Coupe idén Szegeden került megrendezésre. Első nap erős hátszélben a 4. helyen végeztek, amivel Marci nagyon elégedetlen volt, mert 1500-nál még a 2. helyen voltak. Sajnos csapatuk a finisben nem tudott lépést tartani az ellenfelekkel, akik mind jobb és gyorsabb hajókkal indultak.
Marcinak (még ha ő nem is elégedett ezekkel a szuper eredményekkel) szívből gratulálunk ehhez a fantasztikus teljesítményhez és sok sikert kívánunk magas céljai eléréséhez.